Yabancı Konukların da Sağlığı Teminat Altında

Kanun gereğince Türk vatandaşı olmayan ve ikamet izni almak için Türkiye’ye gelen yabancı konukların yaptırmak durumunda olduğu Yabancılara Özel Sağlık Sigortası Aksigorta’da!

Sağlıklı Teminatlar

Ayakta veya yatarak tedaviler, doktor muayeneleri, ilaç masrafları ve birçok sağlık işlemi için kapsamlı teminatlar, Aksigorta güvencesinde. Detaylı bilgi için tıkla.

Anlaşmalı Kurum Çeşitliliği

Aksigorta’nın senin için geliştirdiği geniş anlaşmalı kurum ağı ile avantajlı ve ekonomik sağlık işlemleri her yerde.

Avantajlı Ödeme Seçenekleri

Sadece sağlığın değil, ekonomin de koruma altında. Yabancılara Özel Sağlık Sigortası’nda 9 taksit imkânını kaçırma.

Online Sağlık Danışmanlığı

Online uzman doktor, diyetisyen ve psikolog hizmeti ile ihtiyaç durumunda görüntülü görüşme imkanı! Hemen randevu almak için tıkla

Sağlıklı Teminatları

TeminatlarAnlaşmalı KurumAnlaşmasız KurumAnlaşmalı KurumAnlaşmasız Kurum
 Teminat LimitiAksigorta İştirak Oranı
Yatarak TedaviLimitsiz20.000 TL%100%80
Küçük Müdahale2.500 TL2.500 TL%100%80
Acil Tıbbi YardımLimitsiz%100
Ayakta Tedavi    
Doktor Muayene2.000 TL%60
Tahlil
Röntgen
İlaç
Modern Teşhis
Fizik Tedavi

Neler Güvende, Neleri Kapsar?​

Teminatlar

Yatarak Tedavi

Aksigorta’nın anlaşmalı kurumlarda sınırsız, anlaşmalı olmayan tüm sağlık kuruluşlarında belirlenen limit ve oranlar dahilinde yatarak tedavi (küçük cerrahi müdahaleler, acil tıbbi yardım) işlemlerinden kaynaklanan masraflar, teminat kapsamındadır.

Ayakta Tedavi

Doktor muayenesi, tahlil, röntgen, modern teşhis, fizik tedavi gibi ayakta tedavi masrafları, belirlenen limitlere göre sigorta kapsamında değerlendirilir.

İlaç

Ayakta ve yatarak tedavide teminata dahil olan hastalıklarda ilaç harcamaları sigorta tarafından karşılanır.

Şireket

Aksigorta

Paylaş:

Yabancı misafirlerimizin sağlığı, avantajlı ödeme koşullarıyla Aksigorta koruması altında!

Kanun gereğince Türk vatandaşı olmayan ve ikamet izni almak için Türkiye’ye gelen yabancı konukların yaptırmak durumunda olduğu Yabancılara Özel Sağlık Sigortası Aksigorta’da!!

Ücretsiz Hizmet ve Avantajlar

Yabancılara Özel Sağlık Sigortası kapsamında yer alan ücretsiz hizmet ve avantajlardan yararlanmak için 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi ile iletişim kurabilirsin.

Online Doktor, Diyetisyen ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Sigorta süresi boyunca ücretsiz olarak 14 farklı branşta doktor ile görüşmeli sağlık danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin biri veya her ikisinden toplamda altı defa, diğer branşlarda ise sınırsız olacak şekilde görüşme hakkı vardır. Bu hizmetten yararlanmak için web sitemizden veya 444 27 27 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşarak, görüşmek istediğiniz uzman doktor ile randevu oluşturabilir, sonrasında dilediğiniz yerden canlı bağlantı ile online görüşme yapabilirsiniz. Hemen randevu almak için tıkla

Geniş Anlaşmalı Sağlık Kurumu Ağı

Aksigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarıyla avantajlı limit ve iştirak oranından yararlanabilir, poliçenin tadını çıkarma imkânına sahip olabilirsin.

Ambulans Hizmeti

Acil durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna ambulansla ücretsiz ulaşım kolaylığı, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası avantajları arasında.

7/24 Danışma Hizmeti

444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’ni arayarak medikal uzmanlardan, sağlık sorunlarıyla ilgili her konuda 7 gün 24 saat yardım alabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bir çok detaya buradan ulaşabilirsiniz...

0-65 yaş arasında, Türkiye'de ikamet izni alacak yabancı uyruklu vatandaşlar, Yabancılara Özel Sağlık Sigortası yaptırabilir.

Anlaşmalı kurumlarımızda 2.000 TL, anlaşmalı kurumlar dışında kalan kurumlarda ise 2.000 TL %60 sigortalı katılımlı ve TTB üzerinden geçerlidir.

Yabancı Sağlık Sigortası’nda poliçenin kesintisiz yenilenmesi durumunda standart tarife primi üzerinden hasarsızlık indirimi veya hasar ek primi almak mümkündür.

Bu üründe yoğun bakım yatış süresi; yıllık toplam 100 gün ile sınırlıdır. Sigorta yılı içinde teminat altına alınan hastanede yatış süresi toplam 200 gün olup normal oda yatışları bir gün, yoğun bakım yatışı ise iki gün üzerinden hesaplanarak toplam yatış süresi olan 200 günden düşülecektir. Yoğun bakımda kalınan süre için yapılan refakatçi masrafları, teminat kapsamında değildir.

Yasa gereği Türkiye’de ikamet izni almak için zorunlu kılınmış olan Yabancı Uyruklular İçin Özel Sağlık Sigortası’nı iptal ettirmek mümkündür. Ancak bunun için aşağıdaki koşulların gerçekleşmesi gerekmektedir:

  • İkamet izin süresini kapsayan yeni bir Özel Sağlık Sigortası sözleşmesinin şirkete ibrazında,
  • İkamet izninin iptalinde,
  • 5510 sayılı Sosyal Sigorta ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereğince Genel Sağlık Sigortası kapsamına dahil olunduğunu gösteren belge bildiriminde. Ayrıca ülkeden çıkış tarihini gösteren gerekli belgelerin şirketimize gönderilmesi gerekmektedir.

Bu sigorta sözleşmesi dönemi içerisinde, sürekli yatarak tedavi görme hali hariç yurt dışında kesintisiz olarak üç aydan fazla ikamet eden sigortalıların teminatları, yurt dışında kaldığı üçüncü aydan itibaren durur. Teminatların durduğu dönem içerisinde yurt dışında oluşacak tedavi masrafları için sigortacı tazminat ödemez.