Doğru Araç sigortasını bulun

Aracın için en uygun Kasko Sigortası ve Trafik Sigortası ürünleri, avantajlı fiyatlar ile Aksigorta’da!

Sizin için en uygun Araç Sigortası teklifini verelim

Size en uygun Araç sigortası hangisi?

Kasko Sigortası AK

Kasko Sigortası, senin için en güvenli yol deneyimini hayal ediyor. Bunun için çarpışmadan hırsızlığa, selden doluya, yolda kalmadan

Detaylı Bilgi

Trafik Sigortası Ak

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sigortalıların, sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıklarına ait muayene, tetkik ve tedavi giderlerini,

Detaylı Bilgi

Tamamlayıcı Trafik Paketleri

Aksigorta’dan bir ilk! Tamamlayıcı Trafik Paketleri ile, trafikte karşılaşabileceğiniz çarpma, çarpışma durumlarında zorunlu

Detaylı bilgi

İş Yeri Paket Sigortası

İş yeri sahibi olarak seni bekleyen risklere karşı en ekonomik çözümleri düşündük. İş

Detaylı Bilgi

Aksigortalılar Dosya Durumlarını WhatsApp Bildirimleriyle Anlık Öğreniyor

Aksigorta, sigorta sektöründe bir ilke daha imza attı. Hayata geçen yeni uygulamayla, Aksigortalılar hasar dosya durumlarındaki değişimi anlık olarak WhatsApp’tan öğrenebilecekler. Bu sayede Aksigorta müşterileri çağrı merkezini aramak ya da web sitesi üzerinden sorgulama yapmak zorunda kalmadan, WhatsApp’tan gelen bildirimle dosya durumlarını takip edebilecekler.

Sizinle iletişime geçmemiz için formu doldurunuz.

  Sizinle iletişime geçmemiz için formu doldurunuz.

   Sizinle iletişime geçmemiz için formu doldurunuz.

    945+ Yorum

    Lütfen formu doldurunuz.

    En avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçesine sahip olun.

    En avantajlı sigorta ürünlerine Bingöl Sigorta güvencesi ile sahip olabilirsin!

    Sıkça Sorulan Sorular

    Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bir çok detaya buradan ulaşabilirsiniz...

    Hayır; Trafik Sigortası, aracın kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya herhangi bir şeyin zarara uğramasına sebep verilmesi halinde, Karayolları Trafik Kanunu'na göre araç sahibinin hukuki sorumluluğunu, zorunlu sigorta limitlerine kadar karşılar.

    Evet, poliçeni satın alırken ek ücret karşılığında aşağıdaki güvencelere sahip olabilirsin:
    Ferdi Kaza Teminatı: Senin ve seninle birlikte araçta bulunan kişilerin tedavi masrafları karşılanır. Kalıcı olarak sakatlanma veya vefatı durumunda tazminat ödemesi yapar.
    Akyardım Çekme/Kurtarma Hizmeti: Kaza nedeniyle aracının hareket edememesi durumunda çekici hizmeti sağlanır.
    Ek İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı: Trafik poliçe teminatı limitleri üzerinde ek güvence sağlar.

    Trafik Sigortası, kaza yapıldığında karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların, sigortalı aracın kusurlarından kaynaklanan maddi ve bedeni zararlarını karşılar. Yani Zorunlu Trafik Sigortası teminatları sadece 3. şahsı ve karşı aracı korumaya odaklanır. Aksigorta Akkasko ise seni ve aracını, sen hatalı olsan dahi tam güvence altına alır. Ayrıca Zorunlu Trafik Sigortası teminatlarının yetersiz kaldığı durumlarda, karşı aracın maddi ve 3. şahısların bedeni zararlarının ödemesini de tamamlar.

    Karşı aracın kusurlu olduğu kazalarda kasko sigortası sahibiysen sigortan, aracının onarımını sağlar ve daha sonra kusurlu olan aracın sigortasından gerekli ödemeyi geri alır. Sen de herhangi bir işlem ile uğraşmadan güvenli sürüşün tadını çıkarırsın.

    Yurt dışı kasko ek teminatı alman durumunda, özel şartlar kapsamında poliçen yurt dışında da geçerli olur. Kasko sigortan yurt dışı için belirlenen teminat süresi boyunca geçerlidir.

    Aracının satılması halinde kaskon iptal olur, fakat bir sonraki poliçeni yine Aksigorta’dan alman durumunda, sigortalı olduğun sırada kazandığın hasarsızlık indirimi 180 gün boyunca korunur.

    Sigorta şirketinin sorumluluğu, primin tamamının ve poliçede taksitle ödeme kararlaştırılmış ise ilk taksitin ödenmesiyle başlar. Sigorta priminin tamamının, taksitle ödenmesi kararlaştırılmış ise ilk taksitin sözleşme yapılır yapılmaz, diğer taksitlerin ise poliçede belirtilmiş olan vadelerde ve tutarlarda ödenmesi gerekir. Taksitle ödeme kararlaştırılan hallerde, taksitlerin herhangi birinin zamanında ödenmemesi halinde sigorta ettiren temerrüde düşer ve sigortacı, Türk Borçlar Kanunu'ndan doğan diğer hakları saklı kalmak kaydıyla Türk Ticaret Kanunu'nun 1434. maddesi uyarınca işlem yapar. Yani peşinatı ödenmeyen poliçe ile ilgili tazminat ödemesi yapılmaz.

    Sigorta Şirketlerimiz