Küçük Aksilikleri Bize Bırakın!

Hayatta sık sık karşılaştığımız kapıda kalma, kombi-klima bakımı, tavan akması, tesisat arızası gibi küçük aksilikler, ayda sadece 19,99 TL’den başlayan fiyatlarla Ev ve Eşya Sigortası ile karşılanıyor.

Aksigorta Ev Eşya Sigortası evinin güvenliğini garanti altına alsın, seni bekleyen ek hizmetler hayatını kolaylaştırsın diye Aksigorta Beşi Bir Yerde Hizmet seninle.

Geniş Kapsamlı Sigorta

Sadece evin ve eşyan değil, apartmanın ortak alanları, ailen ve komşularının güvenliği de Ev ve Eşya Sigortası’nın geniş teminatlarının kapsamında. Detaylar için tıkla.

İhtiyaca Göre Seçenekler

Kiracı ya da ev sahibi ol, evini ve eşyanı ister birlikte ister ayrı ayrı sigortalat. Dilersen evinin ve eşyalarının sigorta değerini sen belirle.

Beşi Bir Yerde Hizmet

Ev ve Eşya Sigortası evinin güvenliğini garanti altına alsın, Beşi Bir Yerde Hizmet de hayatını kolaylaştırsın.

Ambulans Hizmeti

Sadece ev ve eşyan değil, sağlığın da güvende. İhtiyacın olduğunda kapına kadar gönderilecek 7/24 ücretsiz ambulans hizmetini kullanabilirsin.

Neler Güvende, Neleri Kapsar?

Aksigorta Ev ve Eşya Sigortası’nın kapsamı, yaşayabileceğin zor durumlar düşünülerek oluşturuldu. Evin, eşyan, ailen ve komşularının güvenliği için teminatlar ve pratik hizmetler buna göre üretildi.

Ev ve Eşya Sigortası ile Neler Güvende

Evin

Sigortalının iradesi dışında, sabit ya da hareketli bir cisim tarafından araca çarpılması ya da aracın böyle bir cisme çarpması durumunda oluşacak masrafları karşılar.

Tüm Eşyan

Giysilerin, kişisel ve kilit altında korunması şartı ile ziynet eşyan, elektronik cihazların, hatta bebeğinin eşyası bile sigorta kapsamında.

Ailen

Sadece senin değil, evde yaşayan diğer bireylerin de ev içerisinde yaralanması veya sakatlanması durumunda tedavi masrafları ve ambulans hizmeti garanti altında.

Komşuların

İster kiracı ol ister ev sahibi, komşu evlerin senden kaynaklı maddi hasarları ya da 3. şahıslara kazayla verilen zararlardan doğabilecek tazminat talepleri de düşünüldü.

Teminatlar

Deprem

Deprem sonrasında, DASK-Zorunlu Deprem Sigortası’nın limitini aşan hasarları Deprem Teminatı karşılar.

Yangın

Yangın sonucu oluşan duman, buhar ve hararetin sigortalı ev ve eşyada neden olduğu maddi zarar, sigorta kapsamında değerlendirilir.

Yangın Mali Sorumluluk

Sigortalı ev sahibi ise kiracıya, sigortalı kiracı ise ev sahibine karşı yangın durumunda ortaya çıkan mali sorumluluk poliçe kapsamında değerlendirilir. Konut sahibi veya kiracı olarak bulunulan konutlarda, yangının komşu bina, konut veya eşyalara zarar vermesi durumunun yarattığı zarar da teminat güvencesinde değerlendirilir.

Kira Kaybı

Ev sahipleri için poliçe kapsamında yaşanan vakalar sonucu oluşan hasar nedeniyle mülkün kullanılamaz hale gelmesi durumunda, kira alamama riski teminat altındadır. Eğer poliçe sahibi kiracıysa ve kirayı ödediği halde poliçe kapsamında yaşanan hasar sonrası mülk kullanılamaz hale gelirse ödenen kiranın işlemeyen günlere karşılık gelen kısmı teminat altına alınır.

Hırsızlık

Hırsızlık sonucu çalınan kişisel, ev ve ziynet eşyası ya da hırsızın bina veya eşyaya vereceği zararları kapsar.

Enkaz Kaldırma Masrafları

Poliçe kapsamındaki riskin gerçekleşmesi halinde oluşacak enkazın kaldırılması için gerekli olan masrafların teminatıdır.

İzolasyon Zayıflığı Nedeni ile Meydana Gelen Zararlar

İzolasyon yetersizliği ya da kaybı nedeniyle yağmur/kar sularının binanın dış cephe ya da terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması nedeniyle meydana gelen zararlar teminat altındadır. Nemlenme/ısı farkı nedeniyle oluşan terleme ile küflenme sonucu sıva veya boya kabarmaları gibi iç dekorasyonda meydana gelebilecek zararlar da (Boya, badana ve onarım masrafları, olay başına ve poliçe süresince toplam 500 TL’dir.) teminata dâhildir.

Elektrik Hasarına Bağlı Gıda Bozulması

Şimşek, yıldırım gibi atmosferik vakalarda ve normal veya anormal bir elektrik akımının meydana gelmesiyle konutta bulunan sigortalı elektronik cihazlara zarar gelmesi durumunda bozulan gıdaların mali masrafları, poliçe tarafından karşılanır.

Ek Teminatlar

Dahili Su, Kara, Deniz, Hava Taşıtları Çarpması

*Poliçe süresi boyunca konuta kara, deniz, hava taşıtı çarpması sonucu yaşanacak zararlar, sigorta teminatında değerlendirilir.

Kazaen Kırılma

*Konut içerisinde bulunan ve poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın kazayla kırılması sonucunda meydana gelecek maddi zararlar teminata dâhildir.

Duman, Sel, Su Baskını, Kötü Niyetli Hareketler, Terör, Kar Ağırlığı, Yer Kayması Bina Sabit Tesisatı İçin Hırsızlık Teminatı

*Duman, sel, su baskını, kötü niyetli hareketler, terör, kar ağırlığı, yer kayması, bina sabit tesisatı durumları esnasında konutta yaşanacak hırsızlık durumlarında, poliçe kapsamında değerlendirilen eşyanın çalınmasıyla oluşan mali zarar karşılanır.

Su Baskını

*Sel dışında da tesisat sorunları ve her türlü su baskını sebepleri, sigorta kapsamındadır.

Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk

3. şahıslara kazayla verilen maddi ve bedensel zararlardan doğabilecek tazminat talepleri teminat kapsamındadır.

Dolu

*Dolu yağışı sebebiyle sigorta kapsamında bulunan konut ve eşyaya gelen zarar teminat altındadır.

Misafirlere Ait Eşya

*Sigortalı konutta meydana gelen yangın, hırsızlık gibi durumlarda misafirlerin eşyası zarar görmüşse teminat limiti dâhilinde hasar, sigorta tarafından karşılanır.

Boya, Badana, Duvar Kâğıdı Masrafları

*Sigortalının kiracı olması durumunda, teminat kapsamına giren bir hasar nedeniyle sigortalı konuta yapılacak boya, badana ve kâğıt masrafları, sigorta teminatlarına dâhildir.

Ferdi Kaza Sigortası

*Sigortalı konut içerisinde meydana gelen kazalar sonucu sigortalı veya sigortalı ile birlikte yaşayan birinci dereceden yakınları için geçerli olmak üzere vefat ve sürekli sakatlık durumlarında tazminat ödenir. Kaza sonucu oluşan tedavi masrafları karşılanır.

Yakıt Sızdırmaları

*Yakıt sızdırmaları nedeniyle meydana gelebilecek hasarların masrafları sigorta kapsamındadır.

Hukuksal Koruma

*Sigortalı konut ile üçüncü kişiler arasında oluşabilecek uyuşmazlıklarda yapılmak zorunda olunan hukuki savunma ve dava masrafları karşılanır.

Cam Kırılması

*Teminat, kapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak kazaen kırılma hasarlarını kapsar.

İkametgâh Değişiklik Masrafları

*Ev ve Eşya Sigortası’nda yer alan risklerin gerçekleşmesi sonucu binanın oturulamaz hale gelmesiyle ikametgâh değiştirmek zorunda kalınması durumunda yapılacak masraflar, poliçe teminatları arasındadır.

Elektrik Hasarları

*Yıldırım düşmesinin ya da elektrik akımının konutta bulunan sigortalı elektrikli ve elektronik cihazlara doğrudan veya dolaylı olarak vereceği maddi zararları karşılar. (Diz üstü bilgisayarlar teminat haricidir.) Her bir elektrik hasarında 100 TL muafiyet uygulanır ve yıllık ödenecek tazminat, toplam 1.500 TL ile sınırlıdır.

Bahçe Ağaçları ve Süs Bitkileri

*Teminat kapsamındaki bir hasar nedeniyle konuta ait bahçe ağaçları ve süs bitkilerinin zarar görmesi halinde oluşan masraf, teminat altındadır.

Elektronik Cihaz Sigortası

*Sigortalı konuttaki teminat kapsamında bulunan elektronik cihazlar; elektrik akımı, düşme, çarpma gibi nedenlerle oluşabilecek arızalara ve kazalara karşı teminat altındadır.

Konutun Dışında Bulunan Eşyalar

Sigortalanmış eşyaların bakım, onarım, vestiyer, kuru temizleme vb. maksatla Türkiye sınırları içerisinde, geçici olarak konut dışında bulundurulmaları sırasında, poliçe kapsamındaki risklerden birinin gerçekleşmesi halinde ortaya çıkan masrafın %5’ine kadarlık kısmı teminat kapsamındadır.

Fırtına

*Fırtına sebebiyle uydu anteni, kollektör ve klima ünitelerinde oluşacak hasarların ortaya çıkardığı maliyet, sigorta kapsamındadır.

Şireket

Aksigorta

Paylaş:

Küçük aksiliklere karşı, ayda sadece 19,99 TL’den başlayan fiyatlarla Ev ve Eşya Sigortası’na sahip olun!

En avantajlı sigorta ürünlerine Bingöl Sigorta güvencesi ile sahip olabilirsin!

Yararlanabileceğin Ücretsiz Hizmetler

Ev ve Eşya Sigortası’na özel, 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’nden alacağın hizmetlerle hayatı kolaylaştırabilirsin.

Avantajlı Diş Sağlığı Paketi

Yılda 1 defa olmak üzere tercih ettiğin anlaşmalı klinik ve hekimde; diş hekimi muayenesi, alt-üst çene diş taşı temizliği ve tek diş röntgen filmi işlemleri ücretsiz. Üstelik Türk Diş Hekimleri Birliği fiyat tarifesi ile uygun fiyatlara ağız ve diş sağlığı imkânı da bu pakette.

Elektrik Tesisatı Hizmeti

Yılda üç defa, 450 TL’yi aşmayan elektrtik tesisatı hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsin.

Su Tesisatı Hizmeti

Yılda üç defa, 450 TL’yi aşmayan su tesisatı hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsin.

Mobilya Mini Hasar Onarımı

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca evinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Sert Zemin Onarım Hizmeti

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca ahşap, laminant parkeler, mermer veya granit malzemeler üzerinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Döşeme ve Halı Onarım Hizmeti

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca deri ve vinil döşeme, kanepe, koltuk, sandalye gibi eşyalarda oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Leke Çıkarma Hizmeti

Poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl boyunca döşeme kumaşlar ve halılar üzerinde oluşabilecek belirlenen limitlerdeki küçük ölçekli hasarların onarımını ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bir çok detaya buradan ulaşabilirsiniz...

Zorunlu deprem sigortası, DASK sigortası, yalnızca deprem için belli limitler dahilinde geçerli bir üründür. Evin içindeki eşyalar ile kıymetli varlıkları güvenceye almak için Zorunlu Deprem Sigortası’nın yanında bir de ev ve eşya sigortası yaptırabilirsiniz.

Kanunen zorunlu bir sigorta ürünü değildir. Uzun yıllardır emek verilen evler ve eşyalar için dışarıdan gelebilecek risklere karşı, korunmak için Ev ve Eşya Sigortası yaptırabilirsiniz.

İster kiracı olun, ister ev sahibi ev ve eşya sigortası yaptırabilirsiniz. Ev sahibi iseniz, hem eşyalarınızı hem evinizi güvence altına alırken, kiracı iseniz sadece eşyalarınızı yangın, hırsızlık, su baskını, deprem gibi pek çok riske karşı sigortalatabilirsiniz.

Ev ve eşya sigortası almak için başvurunuz sonrasında evinize özel poliçe hazırlanabilmesi için ev sahibi/kiracı kimlik numarası, evin açık adresi, evin metrekaresi, ev sahibiyseniz bina bedeli için ortalama inşa maliyeti, DASK numarası, evdeki eşyaların toplam bedeli gibi bilgileri yetkili Aksigorta aracılarına iletmeniz yeterli olacaktır.

Evinizde yangın, su baskını gibi zararların olduğu durumlarda komşu evlere verebileceğiniz zararlar da poliçedeki limitler dahilinde karşılanmaktadır.

Bina ortak kullanım alanları olan merdiven, merdiven boşlukları, asansör boşlukları, makineleri, garaj, sabit yüzme ve süs havuzları, çatı malzemeleri, bacalar, su olukları, temeller, istinat duvarları, teraslar, poliçe kapsamındaki tüm risklere karşı güvence altındadır. Sigorta sahibini etkileyen hasar durumunda (örneğin çatıdan sigortalanan daireye akan su sonucu oluşacak hasar) tutarından sigortalıya düşen tutar sigorta tarafından karşılanır.

Ev eşyası içerisinde bulunabilecek sanat eserleri, antikalar, mücevher, ziynet eşyası, değerli madenlerden yapılmış eşyalar, kıymetli halılar, toplam eşya bedelinin %30’u ile sınırlıdır. Ziynet eşyası, mücevherat ve değerli madenlerden oluşan eşyanın toplam değeri, kilit altında (kasa, kilitli dolap veya çekmece) bulunması kaydı ile teminat verilmiş olup toplam eşya bedelinin %10’unu geçemez. Günlük kullanıma yönelik kıymetli eşya için kilit altında olması şartı aranmaksızın toplam eşya bedelinin %5’ine kadar hırsızlık teminatı verilir. Hisse senedi ve tahvil gibi kıymetli kağıtlar teminat haricidir, fakat azami 250 TL veya karşılığı değere kadar nakit para ve döviz, teminat kapsamında olur.

Evet, poliçe yaptırdıktan sonra hasar talep etmeyen ve sigortasını kesintisiz devam ettiren sigortalılar için 1. yılın sonunda %10, 2. yılın sonunda %20, 3. yılın sonunda %30 hasarsızlık indirimi uygulanır.

Bunun dışında peşin ödeme indirimi ve belirlenmiş illerde özel indirimler uygulanır.

Evet, evin dış cephe camları, kapı camları ve aynalar, mobilya cam ve aynaları, cam sehpa, vitrin camları, duşakabin ve balkon camları (mika, fiber ve polikarbon camlar dahil) her türlü kazaen kırılmaya karşı teminat altındadır.

Bu hizmet; Acil Sağlık Hizmetleri, Acil Kara Ambulans Hizmeti, Acil Hekim Hizmeti, İlaç ve Sarf Malzemesi ile Medikal Bilgi Köprüsü hizmetinden oluşur. Bu hizmetlerden, acil durumun sigortalı konutta gerçekleşmesi durumunda konutta bulunanların tamamı (misafirler de dahil) yararlanabilir. Acil durumun konut dışında gerçekleşmesi durumunda ise hizmetler poliçe sahibi için geçerlidir.

Bu hizmet 365 gün 24 saat ücretsiz ve limitsiz olarak verilir. Acil durumlarda sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’ni aramalısın.

Yıldırım düşmesi sonucu, normal veya anormal bir elektrik akımının konutta bulunan sigortalı elektrikli ve elektronik cihazlara doğrudan veya dolaylı olarak vereceği maddi zararları karşılar. (Diz üstü bilgisayarlar teminat haricidir.) Her bir elektrik hasarında 100 TL muafiyet uygulanır. Yıllık ödenecek tazminat toplam 1.500 TL ile sınırlıdır.
İzolasyon yetersizliği ya da kaybı nedeniyle yağmur/kar sularının binanın dış cephe ya da terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması nedeniyle meydana gelen zararlar teminat altındadır. Nemlenme/ısı farkı nedeniyle oluşan terleme ile küflenme sonucu sıva veya boya kabarmaları gibi iç dekorasyonda meydana gelebilecek zararlar da (Boya, badana ve onarım masrafları, olay başına ve poliçe süresince toplam 500 TL’dir.) teminata dâhildir.
Türkiye çapındaki hizmet ağı dahilinde sağlanan bu hizmetlerden yararlanmak ve tüm anlaşmalı kuruluşlar hakkında bilgi almak için 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’nden yardım alabilirsin.