Aksağlık Tam Size Göre!Yurt Dışı Seyahatlerinde Yol Arkadaşın: Premium Seyahat Sigortası

Aksigorta sen uzaklarda olsan da yanında! Yurt dışı seyahatlerinde karşılaşabileceğin acil sağlık sorunları ve yaşayabileceğin aksiliklerde Premium Seyahat Sigortası hep çok yakınında.

Aksağlık Mobil Uygulaması

Aksağlık tıpkı teminat paketleri gibi teknolojiyi de ihtiyaçlarınıza göre yönlendirdi, Aksağlık Mobil Uygulaması’nı cebinize getirdi.

Tıbbi Tedavi Hizmetleri

Yurt dışı seyahatinde, poliçe kapsamında olan hastalıklarla karşılaşman ya da yaralanman durumunda hastane, ameliyat, tedavi ve doktorun yazdığı ilaç masraflarını düşünme.

Uçuş Kaçırma

Zorunlu sebeplerden dolayı kaçırdığın uçuşlarda panik olma. Hava yolu firmasına yapılacak ödeme, belirlenen limitler dahilinde sigortandan.

Bagaj Sorunlarının Çözümleri

Tarifeli uçuşlarda bagajının kaybolması, çalınması veya zarar görmesi halinde, belirlenen limit dahilinde masraflarının çözümü sigortanda.

Pasaport veya Bilet Kaybı

Yurt dışındayken pasaport veya Türkiye'ye dönüş biletinin kaybolması halinde, belirlenen limitler kapsamında ulaşım masrafları da sigortan dahilinde.

Neler Güvende, Neleri Kapsar?​

Yurt dışında yalnız olduğunu düşünme, yaşayacağın sorunlarda Premium Sağlık Sigortası güvence ve teminatlarından gönül rahatlığıyla faydalan.

Premium Seyahat Sigortası ile Neler Güvende?

Sağlık

Yurt dışı seyahatin esnasında sağlık sorunları ya da yaralanma durumunda oluşacak tedavi ve ilaç masrafları güvence altında.

Eşya

Kişisel eşyan, valizin veya pasaportunun çalınması/kaybolması durumunda masraflar, limitler dahilinde sigorta kapsamında.

Bütçe

Yurt dışındayken borç alacağın kimse yoksa acil durumlarda nakit avans avantajı sigortanda. Ayrıca zaruri nedenlerden dolayı havalimanında beklemen durumunda ilk 4 saatten sonraki 12 saat boyunca yapacağın zaruri harcamalar garanti altında.

Teminatlar

Yurt Dışı Tedavi

Poliçe kapsamında bulunan hastalık ve yaralanma durumlarında, gerekli hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile hastanede tedavi esnasında ilgili doktorun yazdığı ilaç masrafları, azami 30.000 euro'ya kadar; acil diş tedavisi ise 60 euro’ya kadar karşılanır.

Taburcu ve Nakil İşlemleri

Yurt dışı seyahatinde yaşadığın yaralanma veya hastalıkların tedavilerinden sonra yurt içine taburcu olma ya da vefat durumunda nakil masrafları sınırsız olarak sigorta kapsamındadır.

Kayak

Kayak branşında lisans sahibi ve para kazanma amacı olmadan (amatörce düzenlenmiş olsa da her türlü yarışma hariç olmak üzere) ilgili spor nedeniyle oluşacak tedavi giderleri teminat dahilindedir.

Tıbbi Danışma

Sigortalının karşılaştığı sağlık problemi konusunda uzmanlardan bilgi alabilmesi adına, anlaşmalı tıbbi ekip ve uzmanlarla iletişim kurması sağlanır.

Yurt Dışında Nakit Avans

Cüzdan, kredi kartı, bagaj kaybı veya çalınması, beklenmeyen hastalık ve kaza gibi durumlarda acil nakit ihtiyacını karşılayabilmek için 1.000 euro limit dahilinde borç olarak nakit avans, teminat dahilindedir.

Overbooking Nedeniyle Gecikme

verbooking (çifte rezervasyon) nedeniyle yapılacak uçuşlarda gecikme olması halinde 500 euro’ya kadar oluşacak masraf, sigorta teminatındadır.

Gecikme Nedeniyle Aktarma Yapılacak Uçuşun Kaçırılması

Tarifeli yurt dışı uçak seferi; teknik problemler, doğal afetler, hava koşulları veya resmi yetkililer tarafından açıklanan mücbir sebeplerden* dolayı geç kalırsa ve bilette gösterilen aktarma yapılacak 2. uçakla yolculuğa devam edilmesi mümkün olmazsa orijinal faturaların gönderilmesi koşuluyla sigortalıya 150 euro limite kadar ödeme yapılır.

*Mücbir sebep: Sel, deprem vb. doğal afetler gibi önlenmesi ve sonuçlarından kaçınılması mümkün olmayan durumlardır.

Ayakta Tedavi Doktor Muayene Masrafları

Tahlil, röntgen, MR, tomografi, sintigrafi, koruyucu hekimlik, fizik tedavi gibi ayakta tedavi masrafları, sağlık sigortası kapsamında değerlendirilir.

Seyahat İptali

Sağlık sorunları, vefat durumları gibi zorunlu sebeplerle seyahatini iptal etmek durumunda kalan sigortalıya, önceden ödenmiş ve iadesi alınamayan masrafları için 1.000 euro’ya kadar ödeme yapılır.

Kişisel Eşya İkamesi

Poliçe kapsamında yaşanacak kötü durumlar ya da hırsızlık vakaları sonucunda eşyanın kaybolması ve zarar görmesi nedeniyle 100 euro’ya kadar oluşacak masraf, teminat altındadır.

Konaklama Süresinin Uzatılması

Yurt dışında poliçe kapsamındaki nedenlerden dolayı hastalanma veya yaralanma durumunda, yurt dışında kalış süresinin uzatılmasının doktor tarafından belirlenmesi ve kararın ilgili doktor tarafından belgelenmesi durumunda, otel veya diğer konaklama masrafları (standart oda+ kahvaltı) sigorta tarafından karşılanır. Ödenecek tutar 5 gün ile sınırlı olmak üzere günlük azami 200 euro'dur.

Pasaport veya Bilet Kaybı

Yurt dışındayken pasaport veya Türkiye'ye dönüş tarifeli uçak biletinin kaybolması durumunda, geçici bir pasaport çıkartmak ya da yeni bir uçak bileti alabilmek için gidilmesi gereken kurumlara ulaşmak için yapılan masraflar, 250 euro limite kadar karşılanır.

Seyahatin Gecikmesi

Grev, lokavt, halk hareketleri, uçak kaçırma, çığ düşmesi, toprak kayması, kötü hava koşulları veya uçaktaki mekanik arızalar nedeni ile havaalanında beklenmesi halinde, ilk 4 saatten sonra yapılan zaruri harcamalar, saat başı 40 euro ile ve azami 12 saatte 480 euro ile sınırlı olmak kaydıyla sigorta tarafından teminat altındadır.

Tarifeli Hava Yolu Uçuşlarında Kaybolan, Zarar Gören, Çalınan Bagaj

Tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi halinde hava yolunun kayıp (belirlenen süre içerisinde bagajın bulunamaması durumunda), zarar ya da çalınma raporunun gösterilmesi şartı ile sigortalıya 200 euro ödeme yapılır.

Hukuki Danışma

Sigortalının yurt dışında hukuki olarak kendini savunması gerektiği durumlarda, talebi üzerine kendisine ihtiyaç duyduğu konu ile ilgili bir avukat referansı verilerek kontak kurulması sağlanır.

Genel Bilgi Servisi

Sigortalının seyahati ile ilgili gerekli olabilecek vize, pasaport, seyahat acentesi gibi konularda bilgi almak adına genel bilgi servisi ile iletişim kurulması sağlanır.

Acil Mesajların İletilmesi

Sigortalının talebi üzerine teminat kapsamındaki tüm konularla ilgili acil veya gerekli mesajların istenilen kişi ve kuruma iletilmesini sağlanır.

Bagaj Gecikmesi

Hava yolu seyahatinde yaşanan karışıklık ya da teknik aksaklıklar nedeniyle bagaj teslim süresinin uzaması durumunda, havaalanında beklenilen ilk 4 saatten sonra yapılan zaruri harcamalar, saat başı 40 euro ile ve azami 12 saatte 480 euro ile sınırlı olmak kaydıyla sigorta tarafından teminat altındadır.

Şireket

Aksigorta

Paylaş:

Sorunsuz Bir Seyahat İçin Tüm Kolaylıklar Aksigorta’da!

En avantajlı sigorta ürünlerine Bingöl Sigorta güvencesi ile sahip olabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bir çok detaya buradan ulaşabilirsiniz...

18 yaşından küçüklere poliçe tanzim edilebilmesi için sigorta ettiren 18 yaşından büyük olmalıdır.

Teminatlar, Türkiye gümrüğünden çıkış yapıldıktan sonra başlar ve poliçenin süresi devam etse bile Türkiye gümrüğünden giriş yapıldıktan sonra otomatik olarak sona erer.

Not: Sigorta başvurusunun ve sigorta sözleşmesinin, sigortalının seyahata başlamadan önce yapılması zorunludur.

Elle, bedenen ve devamlı olarak makine ile çalışan kişilerin iş seyahatleri kapsam dışında olacaktır. Bu şekilde çalışan kişilerin iş konularında faaliyet göstermeksizin yapacakları turistik ve eğitim amaçlı seyahatler, teminat kapsamında olacaktır.

Fikren ve elle çalışıp yukarıda sayılan meslek gruplarına ait iş sahalarında ve tehlikeli kabul edilen bölgelerde görevli olanlar teminat kapsamı dışında olacaktır. (Örneğin inşaat şantiyesinde veya sahasında çalışan mühendis ve muhasebeciler.)

Poliçe; seyahate gidilmediği durumda, poliçe başlangıç tarihinden en geç 24 saat önce haber verilmesi ve poliçenin sigorta şirketine iade edilmesi kaydı ile iptal edilir ve prim iade edilir.

Sigortalı, acil bir durum olduğunda herhangi bir yere başvurmadan önce aşağıda telefon numaraları yazılı acil servis merkezini arayarak adını, soyadını, poliçe numarasını, bulunacağı yerin adresini, telefon numarasını, kısa bir şekilde sağlık sorununu ve nasıl bir yardım istediğini bildirmelidir.

Bilgi ve danışmanlık için: +90 212 444 27 27
Aksigorta Uluslararası Acil Yardım Servisi:
Avrupa için: +90 212 225 87 88
Tüm dünya için: +90 212 225 90 60