Markaya Özel Ayrıcalıklı Sigorta Dünyası

Toyota, Honda, Hyundai, Nissan, Peugeot marka araçlara özel yetkili servislerde hizmet ayrıcalığı, kapsamlı teminatlar, asistans hizmetleri ve hızlı hasar süreci ile ayrıcalıklı hizmet!

Tamamlayıcı Trafik Paketleri

%100 Orijinal Hasar Onarımı

Anlaşmalı marka aracının hasar onarımı işlemlerinde %100 orijinal parça ve parça garantisi sende!

Hasar Dosyalarında Hızlı Onay

Anlaşmalı servislerde yapılan hasar işlemlerinde herhangi bir evrakla uğraşmadan, hızlı onarım ve işlem kolaylığı Marka Kasko’da.

Mini Onarım Hizmeti Ayrıcalığı

Aracın profesyonel ellerde. Belirlenen markalarda Mini Onarım Hizmeti ayrıcalığı seninle

Yedek Araç ve Vale Hizmeti

Aracının hasar görmesi durumunda, onarım sürecinin servisten kaynaklı uzaması halinde, 30 güne kadar yedek araç imkânı ve vale hizmetiyle tanış.

Neler Güvende Neleri Kapsar?

Anlaşmalı araç markaları için ayrıcalıklı servis, kapsamlı teminat ve güvencelerle sana ve aracına özel güvenli sürüş deneyimi Marka Kasko ile başlasın!

Marka Kasko ile Neler Güvende?

Araç

Araç kullanırken başına gelebilecek kazalarda karşılaşacağın hasar ve tedavi masrafları, Marka Kasko kapsamında.

Şöför

Anlaşmalı markalara ait aracınla, karşılaştığın kazalarda veya çalınma, yolda kalma, doğal felaketler, yanlış yakıt dolumu gibi durumlarda sigortan yanında.

Teminatlar

Çarpma & Çarpışma

Sigortalının iradesi dışında, sabit ya da hareketli bir cisim tarafından araca çarpılması ya da aracın böyle bir cisme çarpması durumunda oluşacak masrafları karşılar.

Yangın

Aracın kısmen veya tamamen yanması durumunda oluşan hasarları kapsar.

Hırsızlık

Aracın çalınması halinde sigorta sahibine araç rayiç bedeli kadar ödeme yapılır.

İhtiyari Mali Mesuliyet

Üçüncü kişilere verilen maddi ve bedeni zararların trafik sigortası teminatlarını aşan kısmını üstlenir.

Koltuk Ferdi Kaza – Tedavi Masrafları

Yolculuk süresi boyunca yaşanacak her türlü kaza sonucu oluşan vefat, maluliyet ve tedavi masrafları teminat altındadır.

Hukuksal Koruma

Sigortalının aracıyla dahil olduğu herhangi bir kaza neticesinde yapmak zorunda olduğu hukuki savunma ve dava masraflarını karşılar.

Yol Yardım Hizmetleri

Aracın bozulması, kaza sonucu hareketsiz kalması gibi durumlar ile aracın yakıtının bitmesi, lastiğinin patlaması gibi hallerde çekici hizmeti sağlanır.

Ek Teminatlar

Doğal Afetler

Dolu, sel, deprem, fırtına, yıldırım, su baskını, toprak kayması, yanardağ püskürmesi gibi vakalarda aracın gördüğü zararları kapsar.

Terör

Terör olaylarından dolayı hasar gören aracın tamir masraflarını kapsar.

Anahtar ile Çalınma

Araç anahtarı ile aracın çalınması durumunda bundan doğacak zararlar kapsam dahiline alınır.

Ek Aksesuar

Aracın orijinal parçaları dışında sürücünün yaptırdığı ek aksesuarların zarar görmesi durumunda oluşacak masraf, ek teminat kapsamındadır.

Kemirgen Hayvanlar

Kemirgen hayvanların kaportaya girmesi halinde araca verdikleri hasarın maliyeti, ek teminat kapsamındadır.

Anlaşmalı Markalara Özel Ek Teminatlar*

Kişisel Eşya

Araç park halinde iken veya içinde kimse bulunmadığı sırada araç içerisinde bırakılan kişisel eşyanın çalınması, sigorta kapsamında değerlendirilir. (Ticari mallar, nakit, kıymetli evrak, mücevherat hariç.)

Yurt Dışı

Aracın yurt dışı seyahatlerde olası risklere karşı güvence altına alınması sağlanır.

Yanlış Akaryakıt Dolumu

Akaryakıt alımı esnasında pompacının yanlış akaryakıt dolumu yapması durumunda, aracın maruz kalacağı mekanik masraflar, teminat limiti dahilinde karşılanır.

Anahtar Kaybı

Sigortalı aracın anahtarının kaybolması veya çalınması durumunda, aracın sonradan yaşanacak güvenlik sorunu riskine karşı, kilit sisteminin değiştirilmesi, anahtarın kopyalanması veya yeniden kodlanması masrafları teminat altındadır.

Mini Onarım**

Küçük çizikler, göçükler, boya tamiri ile iç döşeme, cam ve plastik hasarları, hasarsızlık indirimi etkilenmeden teminat kapsamında değerlendirilir.

** Mini onarım hizmeti ve kapsamı marka özelinde sağlanmaktadır.

Şireket

Aksigorta

Paylaş:

En avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçesine sahip olun.

En avantajlı sigorta ürünlerine Bingöl Sigorta güvencesi ile sahip olabilirsin!

Aksigorta Ücretsiz Hizmetler

Asla yarı yolda bırakmayan ve güvenli sürüş için her riski düşünen Kasko Sigortası teminatlarına ek olarak 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’nin ücretsiz hizmetlerinden yararlanabilirsin.

%100 Orijinal Parça ile Garantili Hasar Onarımı

Marka Kasko, anlaşmalı markalı aracın için %100 yedek parça garantisiyle hasar onarım rahatlığı sunar. Ayrıca sana onarım işlemlerinde öncelik sağlar.

Hasar Dosyalarında Hızlı İşlem

Hızlı hasar onarım işlemleri için anlaşmalı servis tarafından gerekli evraklar senin için sisteme yüklenir, işlemlerinin onayı şirket değerlendirmesini beklemeden en hızlı şekilde verilir. Böylece evraklarla uğraşmadan ve şirketin ayrıca değerlendirme sürecine gerek kalmadan onay işlemlerin hız kazanır.
*Mini Onarım Hizmeti, Citroen, Hyundai, Nissan ve Honda marka araçlar için geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bir çok detaya buradan ulaşabilirsiniz...

Trafik Sigortası, kaza yapıldığında karşı aracın, karşı araçtakilerin veya yayaların, sigortalı aracın kusurlarından kaynaklanan maddi ve bedeni zararlarını karşılar. Yani Zorunlu Trafik Sigortası teminatları sadece 3. şahsı ve karşı aracı korumaya odaklanır. Aksigorta Akkasko ise seni ve aracını, sen hatalı olsan dahi tam güvence altına alır. Ayrıca Zorunlu Trafik Sigortası teminatlarının yetersiz kaldığı durumlarda, karşı aracın maddi ve 3. şahısların bedeni zararlarının ödemesini de tamamlar.

Karşı aracın kusurlu olduğu kazalarda kasko sigortası sahibiysen sigortan, aracının onarımını sağlar ve daha sonra kusurlu olan aracın sigortasından gerekli ödemeyi geri alır. Sen de herhangi bir işlem ile uğraşmadan güvenli sürüşün tadını çıkarırsın.

Yurt dışı kasko ek teminatı alman durumunda, özel şartlar kapsamında poliçen yurt dışında da geçerli olur. Kasko sigortan yurt dışı için belirlenen teminat süresi boyunca geçerlidir.

Aracının satılması halinde kaskon iptal olur, fakat bir sonraki poliçeni yine Aksigorta’dan alman durumunda, sigortalı olduğun sırada kazandığın hasarsızlık indirimi 180 gün boyunca korunur.

Sigorta şirketinin sorumluluğu, primin tamamının ve poliçede taksitle ödeme kararlaştırılmış ise ilk taksitin ödenmesiyle başlar. Sigorta priminin tamamının, taksitle ödenmesi kararlaştırılmış ise ilk taksitin sözleşme yapılır yapılmaz, diğer taksitlerin ise poliçede belirtilmiş olan vadelerde ve tutarlarda ödenmesi gerekir. Taksitle ödeme kararlaştırılan hallerde, taksitlerin herhangi birinin zamanında ödenmemesi halinde sigorta ettiren temerrüde düşer ve sigortacı, Türk Borçlar Kanunu'ndan doğan diğer hakları saklı kalmak kaydıyla Türk Ticaret Kanunu'nun 1434. maddesi uyarınca işlem yapar. Yani peşinatı ödenmeyen poliçe ile ilgili tazminat ödemesi yapılmaz.